Specjalista/ka ds. ochrony środowiska

Miejsce pracy

Świętochłowice

Cel

Dbałość o działalnie w sposób zgodny z wymaganiami prawnymi dotyczącymi ochrony środowiska.

Zakres obowiązków

  • monitorowanie wymagań prawnych w zakresie ochrony środowiska,
  • sporządzanie sprawozdań z ochrony środowiska,
  • sporządzanie sprawozdań do GUS z zakresu zużycia mediów,
  • prowadzenie bazy BDO,
  • naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska,
  • zarządzanie gospodarką odpadami,
  • monitoring wskaźników środowiskowo-energetycznych i motywowanie właścicieli obszarów do podejmowania działań w zakresie optymalizacji wskaźników,
  • prowadzenie dokumentacji ochrony środowiska,
  • wsparcie w zakresie rozwoju systemów ISO 14001,
  • wsparcie i koordynowanie audytów środowiskowych;
  • opracowywanie procedur, instrukcji, prezentacji dla pracowników,
  • przygotowywanie pism, zestawień, raportów,
  • przeprowadzanie szkoleń dla pracowników z obowiązujących zasad i procedur,
  • pomoc w prowadzeniu dokumentacji dot. nieruchomości,
  • bieżąca współpraca z pozostałymi działami i ich wsparcie w kwestiach środowiskowych.

Nasze wymagania

  • wykształcenie wyższe z zakresu ochrony środowiska, inżynierii środowiska lub pokrewne,
  • znajomość ogólnych przepisów ochrony środowiska, mile widzianych branżowych,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office (szczególnie arkusza Excel),
  • sumienność, umiejętność doskonałej organizacji pracy i wyznaczania priorytetów.
  • prawo jazdy kat. B.

Mile widziane:

  • znajomość bazy BDO,
  • doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku,
  • znajomość norm ISO 14001: 2015 i 9001: 2015.

Co oferujemy

  • prace przy realizacji ciekawych projektów,
  • możliwość rozwoju zawodowego,
  • pakiet świadczeń socjalnych,
  • dofinansowanie w programie sportowym do karty Multisport,
  • opcja ubezpieczenia grupowego,
  • parking dla pracowników.
PROSIMY O ZAPOZNANIE SIĘ Z KLAUZULĄ INFORMACYJNĄ PRZED WYSŁANIEM APLIKACJI