Historia

Historia

Grupa Delta Trans obejmująca spółki Delta Trans Transporte sp. z o.o. oraz Delta Trans Logistik sp. z o.o. należy do największych operatorów logistycznych w Polsce. Firma w przeciągu 30 lat swojej działalności rozwinęła znacznie swoją ofertę i obecnie zapewnia kompleksową obsługę logistyczną.

Operator logistyczny Deltatrans 

Spółka Delta Trans Transporte sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność w 1989 r., natomiast spółka Delta Trans Logistik Sp. z o.o. powstała w 1991 r. Początkowo grupa spółek  skupiała się na transporcie międzynarodowym i prowadzeniu agencji celnych, jednak w przeciągu zaledwie kilku lat rozbudowała swoją ofertę o nowe usługi zajmując tym samym stabilną pozycję rynkową. Systematyczny rozwój firmy i nacisk kładziony na jakość wykonywanych usług przyczynił się do otrzymania w 1998 r. pierwszego certyfikatu ISO 9002. W okresie tym Delta posiadała 30 oddziałów agencji celnych zlokalizowanych na terenie całej Polski.

W 2002r. rozpoczęto działalność produkcyjną polegającą na naprawie palet i myciu pojemników stosowanych w obsłudze logistycznej.

Wejście Polski do Unii Europejskiej przyniosło duże zmiany w postaci redukcji oddziałów agencji celnych, ale jednocześnie nastąpiło podwojenia wielkości posiadanej floty i rozszerzenia zakresu usług. Był to czas gdy wymiana handlowa nabrała znacznego przyśpieszenia, a dostęp polskich firm usługowych do rynków Europy Zachodniej stał się łatwiejszy. W okresie tym zdecydowano się również na stworzenie własnego centrum logistyczno- produkcyjnego w Świętochłowicach.

W 2006 firma dysponowała już rozwiniętą infrastrukturą magazynową, taborem liczącym ponad 300 jednostek a także nowoczesnymi systemami informatycznymi do zarządzania logistyką i flotą. W kolejnym roku do użytku został oddany magazyn wysokiego składowania, który powiększył dotychczasową powierzchnię magazynową do ponad 40 tys. mkw. Inwestycja została podjęta w odpowiedzi na dynamiczny rozwój usług outsourcingu logistycznego, w tym co-produkcji, co-packingu, a także innych usług o wartości dodanej, realizowanych przez Deltę. W 2008r. siedziby obu spółek przeniesiono została z Chorzowa do Świętochłowic.

W  2012 r. w związku z rozbudową usług świadczonych w zakresie produkcji do szerokiego już wachlarza usług  prace spawalnicze. W tym samym roku dział konstrukcji stalowych otrzymał certyfikat wg normy EN ISO 3834-3, a rok później certyfikat SLV wg normy 1090-1

Delta Trans Transporte sp. z o.o. w 2012r. otrzymała wydane przez Dyrektora Izby Celnej w Katowicach Świadectwo AEO w odniesieniu do uproszczeń celnych, które wpłynęło znacząco na skrócenie czasu obsługi klientów.

 W 2014r. został otworzony nowy oddział agencji celnej na terenie Międzynarodowego Lotniska w Pyrzowicach.

Obecnie Operator Logistyczny posiada 7 oddziałów zlokalizowanych w Polsce południowej i zachodniej. Na terenie centrum logistycznego w Świętochłowicach dysponuje ponad 120 tysiącami m2 nowoczesnych powierzchni magazynowych i hal produkcyjnych. Flota firmy liczy niemalże 300 własnych jednostek. W ramach szerokiego zakresu usług firma oferuje m.in.: transport krajowy i międzynarodowy, przewóz paczek, dystrybucję przesyłek drobnicowych, usługi spedycyjne, obsługę celną, logistykę magazynową i kontraktową. Poza podstawową działalnością logistyczną Delta Trans świadczy usługi produkcyjne, w tym  projektowanie i produkcję pojemników transportowych i konstrukcji stalowych, jak również usługi w zakresie co-manufacturingu.  Firma jest jedną z nielicznych, która w oparciu o swoje zaplecze techniczne i intelektualne zapewnia usługi ściśle dopasowane do potrzeb klienta zgodnie z modelem one stop shopping.    Grupa w swoim portfolio posiada największe koncerny międzynarodowe branży motoryzacyjnej. Firma znajduje się w czołówce operatorów logistycznych w Polsce i jest jedną z nielicznych firm, która w oparciu o swoje zaplecze techniczne i intelektualne zapewnia usługi ściśle dopasowane do potrzeb klienta zgodnie z modelem one stop shopping.

Historia firmy rok po roku

Operator Logistyczny Grupa Delta Trans

Delta Trans Logistik Sp. zo.o.
Siedziba: Świętochłowice 41-605, ul.Chorzowska 118 - 120
Delta Trans Transporte Sp. z o.o.
Siedziba: Świętochłowice 41-605, ul. Chorzowska 134 B

GALERIA

Samochody operatora logistycznego Delta Trans  Delta Trans - operator logistyczny, transport Deltatrans  Operator Logistyczny Świętochłowice, Operator logistyczny Delta Trans 

Operator Logistyczny Delta Trans Świętochłowice